5 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania ????Bo wie każdy nasz przedszkolny zuch, że” w zdrowym ciele zdrowy duch „!Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem, ma wielką moc, bo dostarcza nam niezbędnej energii po nocnym odpoczynku. Energii potrzebnej dzieciom do zabawy, nauki, lepszej koncentracji. Ważne jednak, aby było pełnowartościowe, urozmaicone i zbilansowane. Pomijanie porannego posiłku to jeden z najczęstszych błędów żywieniowych. Zatem pamiętajmy – zdrowe śniadanie daje nam lepszy start na nowy dzień?????Nasze przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – same przygotowały sobie śniadanie. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, umyły ręce i zabrały się do pracy .☺??