3 grudnia w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne spotkanie ?‍?⛏ Tego dnia gościliśmy emerytowanych górników, którzy zawitali do nas, aby poszerzyć wiadomości dzieci na temat wykonywanej przez nich ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Panowie wprowadzili w wielkie zdumienie przedszkolaków, widzących po raz pierwszy na własne oczy prawdziwego górnika. Odpowiadali na liczne pytania dotyczące kopalni, sprzętu oraz stroju górniczego, w który byli brani. Na zakończenie dzieci w dowód wdzięczności ofiarowały laurki. Największym zainteresowaniem cieszyła się górnicza czapka zwana – czako. Wiemy już, że kolor pióropusza jest uzależniony od rangi górnika, biały pióropusz – starsi inżynierowie, zielony – dyrektorzy kopalni, czarny pióropusz – zwykli górnicy, natomiast czerwony – członkowie orkiestry górniczej. Dziękujemy bardzo za poświęcony czas i zaangażowanie oraz przekazujemy staropolskie pozdrowienie: Szczęść Boże.??